Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Jaki materac kieszeniowy wybrać?

Materace kieszeniowe to materace sprężynowe. Sprężyny znajdują się w specjalnych kieszeniach wykonanych z tkaniny i łączą się ze sobą wyłącznie w punktach styczności. Dzięki temu pod wpływem nacisku pracują niezależnie od siebie. Podczas wyboru materaca warto kierować się liczbą kieszeni oraz wielkością sprężyn. Im mniejsza średnica sprężyn, tym większa wygoda. Natomiast im większa liczba kieszeni, tym więcej punktów podparcia, lepsze dopasowanie do ciała i odciążenie kręgosłupa. Warto także zwrócić uwagę na materiał, który pokrywa sprężyny od góry. Może to być lateks, kokos lub pianka poliuretanowa (wysokoelastyczna lub termoelastyczna).

Długość i szerokość materaca powinna być dopasowana do wymiarów osoby. Zakłada się, że dla jednej osoby szerokość to minimum 70 cm, dla dwóch - 140 cm. Długość materaca powinna być minimalnie 20-30 cm dłuższa od wzrostu.

Twardość zależy od wagi. Przyjmuje się, że dla osób do 80 kg odpowiednia jest twardość H2, między 80 a 100 kg - twardość H3, a dla osób, które ważą ponad 100 kg - twardość H4.

Materace kieszeniowe 7-strefowe - charakterystyka

Materace kieszeniowe 7-strefowe podzielone są na części, które odpowiadają za wsparcie konkretnych części ciała - głowy, ramion, kręgosłupa, miednicy, bioder, kolan i stóp. Dzięki temu materace kieszeniowe sprężynowe idealnie dopasowują się do ciała. Ich struktura jest twardsza w strefie kręgosłupa oraz ud i bardziej miękka w części bioder i ramion, dzięki czemu te partie ciała mogą się delikatnie zapadać. Takie rozwiązanie pozwala ciału leżeć w naturalnej pozycji, nie tylko podczas spania na plecach czy brzuchu, ale także na boku. Prawidłowa postawa gwarantuje odpowiednie wsparcie mięśni, ich regenerację i odpoczynek podczas snu.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl