Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Materac do spania dobry na kręgosłup

Materac dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb. Aby wybrać odpowiedni model, należy wziąć pod uwagę kilka czynników - materiał, z którego jest wykonany, twardość i wagę użytkownika. Prawidłowo dobrany materac do spania zapewni maksymalne wsparcie ciała oraz zagwarantuje komfortowy wypoczynek.

Materace o średniej twardości lepiej dopasowują się do naturalnych krzywizn ciała, co przekłada się na stosunkowo równomierne rozłożenie nacisku i skutkuje zmniejszeniem bólu kręgosłupa już podczas leżenia i po wstaniu z łóżka.

Dla osób, które mają problemy z plecami, odpowiednim rozwiązaniem będzie materac sprężynowy kieszeniowy. Ma on specjalną budowę, w której sprężyny oddzielone są od siebie i pracują niezależnie. Dzięki temu poszczególne części ciała są podpierane właściwie do swojej wagi i mają szansę się zregenerować podczas snu.

Jak wybrać dobry materac do spania?

Aby wybrać dobry materac do łóżka, należy uwzględnić swoją wagę, najczęstszą pozycję do spania oraz określić, czy na materacu będzie spała jedna, czy dwie osoby. Dla pary (szczególnie jeżeli ciężar ich ciała znacząco się różni) najlepszym rozwiązaniem będzie materac kieszeniowy, w którym sprężyny pracują niezależnie od siebie. Dzięki temu praktycznie nie będzie się odczuwać ruchów osoby śpiącej obok.

Dla osób o większej wadze zaleca się wybór twardszego materaca, aby ciało nie zapadało się i miało odpowiednie podparcie zapewniające naturalne ułożenie ciała.

Dla osób, które przeważnie śpią na boku, najlepszym rozwiązaniem jest materac średnio twardy, który dopasowuje się do poszczególnych części ciała i pozwala na odpowiednie rozłożenie nacisku. Osoby, które głównie śpią na plecach lub na brzuchu, powinny wybrać twardy materac, aby kręgosłup miał naturalne ułożenie.

Jeżeli chcemy materac do spania na podłodze, należy pamiętać, że nie jest to typowa powierzchnia, na której powinien się on znajdować. W takim układzie może być on mniej trwały, bardziej podatny na odkształcenia i narażony na kontakt z kurzem czy z roztoczami.

Materac dla dziecka

Materac dla dziecka powinien być odporny na odkształcenia i gwarantować odpowiednie podparcie ciała oraz zapewniać prawidłową wentylację. Dla mniejszych dzieci najlepszym wyborem jest materac piankowy, dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym - sprężynowy. Materac sprężynowy jest trwalszy, bardziej odporny na odkształcenia, poradzi sobie z dziecięcymi podskokami i innymi zabawami na łóżku.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl